5 korzyści z uczęszczania na zajęcia w szkole językowej

Nauka języka obcego ma wiele zalet, w tym m.in. rozwija umysł, poprawia pamięć i daje więcej możliwości zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Chcący rozpocząć swoją przygodę z nowym językiem obcym, często stoją przed dylematem: jaką formę nauki wybrać? Jedną z najlepszych są szkoły językowe. Poznaj 5 największych zalet uczęszczania na lekcje do szkoły językowej.

1. Spersonalizowany program nauki dostosowany do potrzeb i poziomu kursanta

Cenisz usługę, która jest dostosowana do Twoich potrzeb? Jeśli tak, to decydując się na naukę języka obcego, zdecyduj się na zapisanie się do szkoły językowej. Interesuje Cię kurs języka angielskiego lub języka włoskiego? Nie ma sprawy! Każde renomowane centrum językowe oferuje naukę co najmniej kilku języków.

Wiele szkół przed zapisaniem się na zajęcia potencjalnego kursanta prosi go o wypełnienie testu językowego, a następnie przeprowadza wywiad, który ma pomóc zidentyfikować jego preferencje. Taka praktyka wyróżnia jedynie renomowane szkoły językowe, co świadczy o tym, że nie są nastawione tylko na zysk, ale i na to, aby słuchacz efektywnie szlifował umiejętność posługiwania się danym językiem, a lekcje były dla niego satysfakcjonujące.

Co więcej, szkoły językowe oferują także specjalne programy nauczania dla klientów indywidualnych, klientów biznesowych i dzieci. Oprócz tego jako uczestnik zajęć możesz nie tylko zdecydować o tym, czy chcesz brać udział w zajęciach indywidualnych, czy grupowych, lecz także wybrać, czy lekcje mają odbywać się w siedzibie szkoły, w Twojej firmie, czy online. Z pewnością zastanawiasz się, gdzie znaleźć szkołę, oferującą tak dużo słuchaczom? Warszawa, Poznań czy Łódź – to renomowane oddziały dużych miastach, jednak wiele z nich ma swoje oddziały także w mniejszych miejscowościach, aby dotrzeć do jak największej grupy osób zainteresowanych nauką kolejnego języka.

2. Oryginalne i efektywne metody nauki języka obcego

Nauka języka obcego w szkole podstawowej lub liceum to z reguły koszmar dla wielu osób, które ukończyły już obowiązkową edukację szkolną. Wkuwanie słówek, rozwiązywanie ćwiczeń i szybkie przechodzenie przez działy, aby tylko wypełnić program edukacyjny – to powody, przez które wiele osób nie pamięta nic z lekcji języka angielskiego realizowanych w szkołach. Na szczęście zajęcia w szkole językowej nie mają z tym nic wspólnego. Dobre placówki językowe wykorzystują różne metody, często również autorskie oraz materiały mające pomóc w efektywnej i zarazem przyjemnej nauce komunikowania się w danym języku. W rezultacie nauka nie jest nudna, a wciągająca i angażująca.

3. Większa pewność siebie podczas mówienia

Zdarza się, że kursanci świetnie rozwiązują testy, natomiast nie radzą sobie z mówieniem w obcym języku. Obawy przed mówieniem ma wiele osób, a sposobem na przełamanie bariery językowej jest używanie języka w praktyce. Na zajęciach w szkołach językowych bardzo często nauczyciele w ramach zadań proszą uczestników będących na tym samym poziomie zaawansowania o odbycie tematycznych rozmów dotyczących codziennych sytuacji. Dzięki tej metodzie, kursanci, którzy wcześniej czuli strach przed mówieniem, zyskują więcej pewności siebie i uczą się płynnie formułować wypowiedzi.

4. Większa motywacja

Chcesz zapisać się na kurs języka angielskiego, lecz obawiasz się, że stracisz motywację? Wybierz zajęcia grupowe, które budzą ducha rywalizacji między kursantami i często są siłą napędową do dalszego szlifowania umiejętności językowych. Myśląc o motywacji, warto pamiętać o badaniach, które potwierdzają, że ludzie bardziej angażują się w inicjatywy, za które zapłacili. Dlatego, zapisując się na odpłatne zajęcia językowe z doświadczonym lektorem albo native speakerem, z pewnością utrzymasz wysoki poziom motywacji.

5. Szansa na nawiązanie nowych znajomości

Choć w tej chwili największą popularnością cieszą się kursy indywidualne, szkoły językowe oferują uczestnictwo także w zajęciach grupowych lub w parach. Uczenie się języka obcego w towarzystwie innych to forma nauki kierowana do osób, które nie boją się rozmawiać na różne tematy z innymi słuchaczami. Dyskutowanie w języku obcym w grupie pozwala nie tylko na podnoszenie kompetencji językowych, lecz także nawiązanie nowych znajomości. W renomowanych szkołach językowych istotnym elementem w zajęciach grupowych są zadania zespołowe, które integrują uczestników kursu.

Czym się kierować przy wyborze szkoły językowej?

Wybór szkoły językowej w dużym mieście takim jak Warszawa, Poznań czy Łódź nie jest tak prosty, jak się wydaje. Na rynku można spotkać wiele szkół, które oferują „cudowne” programy edukacyjne gwarantujące dużą skuteczność. Mając to na uwadze, najlepiej wybrać szkołę, która funkcjonuje na rynku od wielu lat i cieszy się renomą. Warto stawiać na szkoły językowe kreatywne, które oferują wiele programów nauczania i sposobów odbywania lekcji.

Szkołę językową tworzą ludzie, dlatego istotna jest również kadra dydaktyczna. Placówki godne uwagi to takie, które zatrudniają tylko doświadczonych lektorów ze zdolnościami pedagogicznymi pozwalającymi przekazać wiedzę zarówno w skuteczny, jak i ciekawy sposób.

Podsumowując, uczęszczanie do szkoły językowej ma wiele zalet. Nie czekaj i zapisz się do dobrej szkoły na kurs języka angielskiego lub innego języka obcego. Przychodząc na zajęcia, odmienisz swoje życie nie tylko zawodowe, ale i prywatne.

Back to top button