TOP

Dobór koloru listwy dekoracyjnej do płytek i glazury

Remontując mieszkanie należy pamiętać o rzeczach drobnych, ale jednocześnie takich, które dodadzą wnętrzu uroku i smaku. Takimi elementami bez wątpienia są listwy dekoracyjne do płytek i glazury. Kupując listwy ozdobne mamy zwykle do wyboru kilka kolorów:

  • Biały polerowany i biały matowy
  • Czarny polerowany i czarny matowy
  • Złoty polerowany i złoty matowy
  • Srebrny polerowany i srebrny matowy
  • Miedziany polerowany i miedziany matowy

Ważne, aby dobrać listwę wykończeniową o odpowiednim kształcie i w pasującym Ci kolorze.

Złote płaskowniki

Złoto to kolor kojarzący się z luksusem i przepychem. Jeżeli chcemy dodać naszemu wnętrzu blasku, zdecydujmy się na tę barwę. W zależności od osobistych upodobań możemy wybrać złoto w połysku, tak zwane lustro, które będzie świetnie współgrało z błyszczącymi elementami wyposażenia lub złoto w macie – mniej oczywiste, ale nadające wnętrzu klasycznego klimatu. Na stronie sklepu https://listwy.online/plaskowniki-ozdobne/ znajdziemy szeroki wybór płaskowników ozdobnych w różnych kolorach, także w złocie błyszczącym i matowym. Płaskowniki świetnie nadają się do ozdobny ściany, jak również mogą zostać wykorzystane do stworzenia ramki wokół lustra czy ozdobienia drzwi. 

Srebrne kątowniki

Kolor srebrny nadaje pomieszczeniu uniwersalny i bardzo klasyczny charakter. Srebro błyszczące idealnie będzie współgrało z błyszczącymi płytkami, zaś srebro matowe z betonem architektonicznym i płytkami w macie. Stalowe kątowniki ozdobne w kolorze srebrnym błyszczącym lub matowym będą świetnym wykończeniem naroży, które zwykle są narażone na uszkodzenia i otarcia. Do wyboru są kątowniki zewnętrzne, które barwione są od zewnątrz i świetnie zabezpieczą wszelkie naroża oraz kątowniki wewnętrzne barwione od wewnątrz. 

Czarne listwy w kształcie litery C i rektyfikowane U

Wybierając kolor czarny do wykończenia mieszkania dajemy sygnał, że bacznie podążamy za najnowszymi trendami i modą. Kolor ten jest absolutnym strzałem w dziesiątkę. Pasuje do każdego wnętrza – nadaje mu swoisty klimat i pokazuje charakter mieszkańców. Wybór listew dekoracyjnych w kolorze czarnego połysku nada mieszkaniu charakter nowoczesny, zaś czarny mat to ukłon w stronę klasyki. 

Na stronie https://lumara.pl/ znajdziemy duży wybór listew w kształcie litery C i rektyfikowanych U, wykonanych ze stali nierdzewnej w czterech kolorach, każdy w dwóch rodzajach wykończenia – połysku i macie. Wybierając czarne listwy w kształcie litery C umożliwiamy sobie płynne przejście między płytkami o różnych strukturach, barwach lub rodzajach. Listwy C mają zaokrąglony kształt i łagodniejszą formę. Jeśli zależy Ci na tym, aby listwa była zagięta pod kątem 90 stopni, wybierz listwy dekoracyjne rektyfikowane U.

Miedziane teowniki

Wybór koloru różowego złota do wykończenia wnętrza to decyzja bardzo na czasie. Kolor miedziany sprawdza się w niemalże każdym wnętrzu. Listwy miedziane błyszczące to atut mieszkania o charakterze retro, natomiast miedziany mat sprawdzi się w bardziej surowym otoczeniu. Listwy w tym kolorze świetnie współgrają z płytkami w różnych odcieniach i na pewno będą idealnym dodatkiem wykończeniowym. Jeśli potrzebujesz zrobić przejście między różnymi rodzajami płytek, świetnie sprawdzi się listwa miedziana o kształcie litery T – tak zwany teownik. Jego kształt pozwala nie tylko na świetne połączenie płytek, ale również ukrycie pewnych niedoskonałości na łączeniach.

Biała listwa narożna w kształcie litery L

Jeśli lubisz przestrzenie jasne i o uniwersalnym charakterze, to białe listwy wykończeniowe będą odpowiednim dla Ciebie wyborem. Biel zarówno w wykończeniu błyszczącym, jak i matowym będzie świetnym wykończeniem każdego pomieszczenia. Biała listwa narożna świetnie nada się do zabezpieczenia naroży ścian i płytek. 

Bez względu na to, jaki kolor wykończenia wybierzesz, listwy dekoracyjne do płytek i glazury będą świetnym wykończeniem Twojego mieszkania. 

Artykuł sponsorowany

Back to top button