Serum na przebarwienia — jak wybrać, efekty, czy warto stosować?

Widoczne przebarwienia na skórze są czymś absolutnie normalnym, lecz często uznawanym za nietrakcyjne. Powstają na przykład po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, przez co często zauważamy je po lecie. Plamy mogą też pojawiać się w wyniku wielu innych czynników. Jak dobrać właściwe serum na przebarwienia, czy produkty tego typu są skuteczne i czy warto je stosować?Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Czym są przebarwienia i co je powoduje?

Przebarwienia to miejsca na skórze, w których doszło do nadmiernego nagromadzenia brązowego barwnika. Mogą mieć formę małych, lecz intensywnie ciemnych plam, bądź zajmować większe obszary, jednocześnie będąc bliżej naturalnego odcienia skóry.

Istnieje wiele powodów powstawania przebarwień. Najczęściej zaczynają pojawiać się one na skórze w wyniku zmian hormonalnych. Zwiększoną produkcję melaniny, która odpowiada za przebarwienia są w stanie spowodować przyjmowanie leków, czy też ciąża. Niektóre biorą się po prostu z wieku. Nasze ciało wraz z upływem lat zaczyna zmieniać sposób, w jaki funkcjonuje. Niektórzy mają też problemy z przebarwieniami w wyniku uwarunkowań genetycznych. Tak powstają na przykład piegi. Zmiany na skórze mogą być też efektem po ustąpieniu procesu zapalnego.

Serum na przebarwienia — jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Jeden z najlepszych pomocników w walce z przebarwieniami to dobre serum. Jest to specjalny kosmetyk, który w swoim składzie zawiera substancje przeciwdziałające różnym etapom produkcji melaniny. Składniki te nazywa się też melanogenezami. Jakie są najpopularniejsze substancje tego typu? Wśród nich wymienia się:

  • kwas azaleinowy,
  • witaminę C,
  • hydrochinon,
  • arbutynę,
  • kwas kojowy,
  • lumicinol.

Substancje te spowalniają produkcję melaniny, dzięki czemu redukują przebarwienia, bądź zapobiegają ich powstawaniu. Serum to dobre rozwiązanie na początkowe fazy powstawania przebarwień. W przypadku głębokich zmian w skórze nie pomoże praktycznie żaden kosmetyk. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dermatologa estetycznego. Poprzez serię zabiegów i dobór specjalistycznych substancji, pomoże on w usunięciu nawet głębokich przebarwień.

Serum powinno też zawierać substancje pozwalające zapobiegać starzeniu się skóry. Jest to jeden z częstych powodów pojawiania się nieestetycznych zmian. W tym celu można też zdecydować się na łączenie serum oraz dobrego kremu z filtrem UV. W ten sposób można zapobiec jednemu z częstszych powodów powstawania przebarwień, czyli nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

Jak walczyć z przebarwieniami za pomocą serum?

Co zrobić, by serum na przebarwienia po trądziku, opalaniu czy ciąży zapewniło jak najlepsze efekty? Przede wszystkim dobrać je właściwie do typu swojej skóry. Ponadto trzeba też zastosować cały szereg działań związanych z pielęgnacją i ochroną przed słońcem i nie tylko.

Podstawa to dobry krem z filtrem, szczególnie u kobiet w ciąży lub zażywających leki hormonalne. Niepożądane są też solaria. Zbyt częste opalanie się w takich miejscach to prosta droga do wystawienia się na szkodliwe działanie promieniowanie UVA. Odradza się również korzystania z perfum, wychodząc na dłuższy czas na słońce. Wszystko przez fotouczulające właściwości niektórych olejków eterycznych. Działając wielotorowo w szybki sposób można pozbyć się przebarwień, a także zapobiec ich ponownemu powstawaniu. Warto jednak pamiętać, że dobre serum to podstawa.

Artykuł sponsorowany

Back to top button