Napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad

Opowieści z dawnych czasów, pełne magii i tajemnic, często służyły do wyjaśnienia zjawisk przyrodniczych, których ówczesne społeczeństwa nie były w stanie zrozumieć. Dzisiaj, korzystając z tego dawnego zwyczaju, stworzymy opowiadanie fantastyczne, w którym wytłumaczymy skąd się wziął grad.

Początek legendy

Wszystko zaczęło się w małej wiosce, położonej między górami, której mieszkańcy cieszyli się pięknem natury i jej dobrodziejstw. Jednakże, nieświadomi byli, skąd bierze się grad, który niespodziewanie niszczył ich plony i wprowadzał zamęt do ich spokojnego życia. Wszystko zmieniło się pewnego dnia, kiedy do wioski przybył tajemniczy wędrowiec, który zaoferował im opowieść o tym, jak powstał grad.

Skąd się wziął grad?

“Napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad”, poprosił starszyzna wioski. Wędrowiec zgodził się, zasiadł przy ognisku i zaczął opowiadać:

“Na samym początku, kiedy świat był jeszcze młody, żyły na niebie potężne istoty. Te istoty były strażnikami pogody i każda z nich miała swoje zadania. Był tam Helios, strażnik słońca, Zephyr, strażnik wiatru, i Nimbus, strażnik chmur. Ale była tam też jedna istota, której nie było na początku – Haila, strażniczka gradu.”

“Wyobraźcie sobie, że Haila była młodą, piękną istotą z jasną, błyszczącą skórą jak lód. Jej zadaniem było tworzenie kryształków lodu, które spadały na ziemię w postaci gradu. Ale Haila była niecierpliwa i chciała, aby jej kryształki były najpiękniejsze i największe. Dlatego, każdego dnia, pracowała ciężko, zamieniając krople deszczu w kryształki lodu i wypuszczając je na ziemię.”

“Pewnego dnia, Haila zdecydowała, że jej kryształki muszą być największe ze wszystkich. Pracowała dniem i nocą, nie zważając na to, co działo się dookoła niej. A kiedy w końcu wypuściła swoje kryształki na ziemię, były one tak duże i ciężkie, że spadły z nieba w postaci ogromnego gradu, niszcząc wszystko na swojej drodze.”

Wędrowiec zakończył swoją opowieść, patrząc na przerażone twarze mieszkańców. “To skąd się wziął grad”, powiedział. “To jest dar i przekleństwo Haily, strażniczki gradu. Kiedy widzicie grad, pamiętajcie o niej i o jej nieustannej chęci bycia najlepszą.”

W ten sposób mieszkańcy wioski poznali opowieść o tym, skąd się wziął grad. I choć wiedzieli, że to tylko opowieść, każdego razu, gdy padał grad, przypominali sobie o Haili i jej pragnieniu perfekcji.

Teraz, kiedy zostaliśmy poproszeni “napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad”, znamy już odpowiedź. Grad to dar od Haily, strażniczki gradu, która pragnie, aby jej kryształki lodu były najpiękniejsze na świecie.

Back to top button