Strona głównaInneNapisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad

Napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad

Opowieści z dawnych czasów, pełne magii i tajemnic, często służyły do wyjaśnienia zjawisk przyrodniczych, których ówczesne społeczeństwa nie były w stanie zrozumieć. Dzisiaj, korzystając z tego dawnego zwyczaju, stworzymy opowiadanie fantastyczne, w którym wytłumaczymy skąd się wziął grad.

Początek legendy

Wszystko zaczęło się w małej wiosce, położonej między górami, której mieszkańcy cieszyli się pięknem natury i jej dobrodziejstw. Jednakże, nieświadomi byli, skąd bierze się grad, który niespodziewanie niszczył ich plony i wprowadzał zamęt do ich spokojnego życia. Wszystko zmieniło się pewnego dnia, kiedy do wioski przybył tajemniczy wędrowiec, który zaoferował im opowieść o tym, jak powstał grad.

Skąd się wziął grad?

„Napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad”, poprosił starszyzna wioski. Wędrowiec zgodził się, zasiadł przy ognisku i zaczął opowiadać:

„Na samym początku, kiedy świat był jeszcze młody, żyły na niebie potężne istoty. Te istoty były strażnikami pogody i każda z nich miała swoje zadania. Był tam Helios, strażnik słońca, Zephyr, strażnik wiatru, i Nimbus, strażnik chmur. Ale była tam też jedna istota, której nie było na początku – Haila, strażniczka gradu.”

„Wyobraźcie sobie, że Haila była młodą, piękną istotą z jasną, błyszczącą skórą jak lód. Jej zadaniem było tworzenie kryształków lodu, które spadały na ziemię w postaci gradu. Ale Haila była niecierpliwa i chciała, aby jej kryształki były najpiękniejsze i największe. Dlatego, każdego dnia, pracowała ciężko, zamieniając krople deszczu w kryształki lodu i wypuszczając je na ziemię.”

„Pewnego dnia, Haila zdecydowała, że jej kryształki muszą być największe ze wszystkich. Pracowała dniem i nocą, nie zważając na to, co działo się dookoła niej. A kiedy w końcu wypuściła swoje kryształki na ziemię, były one tak duże i ciężkie, że spadły z nieba w postaci ogromnego gradu, niszcząc wszystko na swojej drodze.”

Wędrowiec zakończył swoją opowieść, patrząc na przerażone twarze mieszkańców. „To skąd się wziął grad”, powiedział. „To jest dar i przekleństwo Haily, strażniczki gradu. Kiedy widzicie grad, pamiętajcie o niej i o jej nieustannej chęci bycia najlepszą.”

W ten sposób mieszkańcy wioski poznali opowieść o tym, skąd się wziął grad. I choć wiedzieli, że to tylko opowieść, każdego razu, gdy padał grad, przypominali sobie o Haili i jej pragnieniu perfekcji.

Teraz, kiedy zostaliśmy poproszeni „napisz opowiadanie fantastyczne w którym wytłumaczysz skąd się wziął grad”, znamy już odpowiedź. Grad to dar od Haily, strażniczki gradu, która pragnie, aby jej kryształki lodu były najpiękniejsze na świecie.

Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Z tej kategorii